V mnohých časopisoch a médiách ste už mali možnosť počuť o najnovšej novinke liečivých kameňov na Európskom trhu s masážami, my sme sa na ňu opýtali nášho poradcu maséra, lymfoterapeuta a chiropraktika Radka Legáta.

 

O aké kamene a akú masáž sa jedná ?

Pri tejto terapii sa používajú kamene z lávy , obsahujú veľa železa, sú tmavé a veľmi tvrdé, veľmi dobre kumulujú teplo a dokážu ho odovzdať telu. S týmito horúcimi kameňmi sa masíruje celé telo a nechávajú sa aj položené na určitých bodoch  tela.

Koľko kameňov sa používa pri masáži ?

Na masáž je potrebných jeden až štyridsať kameňov rôznych veľkostí, výber kameňa je závislý od časti tela a svalovej skupiny s ktorou pracujeme a od cieľa ktorý chceme dosiahnuť.

Prečo sa používajú práve kamene ?

Tieto kamene dokážu odovzdať teplo, vytiahnuť vlhkosť z tela, harmonizujú celé telo a myseľ, pomáhajú liečiť , zbavujú bolesti a stimulujú akupresúrne body.

Čo sa odohráva v tele pri masáži horúcimi kameňmi ?

Používajú sa horúce aj studené kamene, dochádza k silnému prekrveniu, stimuluje sa lymfatický obeh, napomáha sa k lepšiemu odplavovaniu  odpadových látok, zlepšuje sa metabolizmus, okrem toho sa uvoľňujú svalové kŕče. Táto terapia odbúrava stres, nastoľuje emocionálnu a psychickú rovnováhu. Je vhodná pri pooperačnej a posttraumatickej rehabilitácii, vylučujú sa pri nej hormóny zodpovedné za utíšenie bolesti, má i analgetický efekt.

Dá sa masáž deliť na časti alebo sa masíruje len celé telo ?

V situáciách ktoré si to vyžadujú sa dá masáž deliť aj na určité časti, hlavne pri problémoch s chrbtom a krížami.

Aká je stará táto masáž ?

Je to veľmi stará liečebná procedúra a zlučuje viacero samostatných druhov masáži. V Európe sa však stala obľúbenou až v posledných dvoch rokoch.

Pre koho sú určené horúce kamene?

Pre každého kto chce zažiť neopakovateľný zážitok a nemá niektorú z bežných kontraindikácií z klasickej masáže, môžu ju absolvovať deti približne od ôsmych rokov až po tu najvyššiu vekovú skupinu .

Komu by ste vy osobne odporúčal tento zážitok ?

Vzhľadom na účinky týchto kameňov , odporúčam to zvlášť každému kto sa potrebuje aspoň na chvíľu vymaniť z tohto hektického života plného stresov a napätia. Ďalej ľuďom ktorý trpia chronickými bolesťami chrbta zvlášť spôsobenými chladom.

Ako dlho trvá táto masáž ?

Podľa voľby účelu a riešenia problému masáž trvá jednu hodinu až dve.